2010 Trophy Winners

2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010
2009    2008    2007    2006    2005    2004    2003    2002    2001    2000

GP14 Trophy Winners 2010

SERIES BOAT HELM / CREW
The Archaeopteryx Cup
Monday Spring Series 
The Big Floater Colin Rainback and Andy Burge
Joint Venture Trophy
Monday Summer Series 
The Big Floater Colin Rainback and Andy Burge
The Redstone Trophy
Monday Late Summer Series
The Big Floater Colin Rainback and Andy Burge
Keith Wells Cup
Thursday Spring Series
The Big Floater Colin Rainback and Andy Burge
Jack’s Summer Cup
Thursday Summer Series
The Big Floater Colin Rainback and Andy Burge
Oyster Trophy
Thursday Late Summer Series
The Big Floater Colin Rainback and Andy Burge
The Autumn Shield
Saturday Autumn Series
The Big Floater Colin Rainback and Andy Burge
The Winter Shield
Saturday Winter Series
Talula Mike Williams and Barry Southam
The Salterns Chandlery
Studland Shield
  Not sailed
The Nautilus Trophy
The Swanage Race
Moby Andy Welch and Taras Palamarcuk
The Bob Hoare
Round the Islands Cup
Bonus James Stafford and Ed Bayliss
The Bournemouth
Pier Race
 Bonus James Stafford and Patrick Erwin
The Chanterelle Trophy
The Bar Buoy Race
The Big Floater Colin Rainback and Alice Courage
The Wareham Race The Big Floater Colin Rainback and Andy Burge
Endeavour  Trophy
Trophy Races Runner Up
 White Knuckles ll  Mike Arrow
The Silver Pot
Monday Silver Fleet Winner
Super Chuck Den Valentine and Clyde Elliott
The Broadstone Bowl
Thursday Silver Fleet Winner
Super Chuck Den Valentine and Clyde Elliott
The Ching Chalice
Monday Bronze Fleet Winner
Gorilla Tactics Nicky and Colin Byrne
The Voodini Trophy
Thursday Bronze Fleet Winner
Growler Simon Hill and Jenny Noon
Jaine Cup
Best Gold Fleet Runner Up
Talula Mike and Margaret Williams
GP14 Trophy
Overall Gold Fleet Winner
The Big Floater Colin Rainback and Andy Burge
Valentine Trophy
Most improved Team
Super Chuck Den Valentine and Clyde Elliott
Milborne Mug
Moondust Martin Trim and Greg McLaughlin